Moja gitara

marris jc220mHej Hej, poniżej chciałbym przedstawić Wam moją gitarę, na której sobie pogrywam i oczywiście nagrywam dla Was materiały. Jest to gitara MARRIS, a dokładniej model JC220M.

Gitary MARRIS zasłynęły z tego, że robią całkiem fajne gitary za przyzwoite pieniądze :). Ta kosztowała ok 400zł – trochę utargowałem ;P i dokupiłem kapodaster, który też jest na zdjęciu (nic specjalnego, wybrałem jakiś tańszy, a w miarę przyzwoity ;)).

Jest to gitara akustyczna z pudłem rezonansowym typu SuperJumbo, dzięki czemu jest głośniejsza i ma mocniejsze bardziej Rockowe brzmienie :). Oczywiście posiada CutaWay’a – to te wycięcie w dolnej części pudła rezonansowego, dzięki któremu o wiele łatwiej jest się dostać do wyższych progów. Jeśli chodzi o drewno to jest to o ile pamiętam mahoń.

Podsumowując, gra mi się na jej wyśmienicie, wykonana solidnie i ma bardzo fajne brzmienie. Jeśli chodzi o minusy… to jakoś do tej pory nie zauważyłem żadnego. Być może gitary z wyższej półki będą miały zdecydowanie lepsze brzmienie, ale mi te tutaj odpowiada. Gitara ma też dość szeroki gryf – (jak na akustyka), co mi osobiście bardzo ułatwia granie :).

Wcześniej na starszych filmach grałem na jakiejś ruskiej bałałajce ;), trudno mi jest powiedzieć co to dokładnie za gitara była, ale przeszłą też sporo, była na niejednym ognisku i też grała naprawdę super :).

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to komentujcie, a z chęcią na nie odpowiem.

1 komentarz

    • Marcin on 06/11/2020 at 18:53

    Uwazam ze proawdzisz swietny kanal na yt ,szczególnie dla ludzi co zaczynaja przygode z gitara ,dobrze tlumaczysz. Ja na pierwsza gitare kupilem admira juanita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.